Tivenys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tivenys
Komunë
Vendndodhja
Tivenys is located in Spanjë
Tivenys
Tivenys

Koordinatat: 40°54′34″V 0°30′48″L / 40.90944°V 0.51333°L / 40.90944; 0.51333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Maria J. Beltrán Piñol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.54 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 926 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tivenysenc, tivenysenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 54′ 34″ Veri

0° 30′ 48″ Lindje


Tivenys është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Tivenys ka 926 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tivenys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale