Tivissa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tivissa
Komunë
The village seen from La Llena. In the distance, Móra d'Ebre
Stema_figura
Vendndodhja
Tivissa is located in Spanjë
Tivissa
Tivissa

Koordinatat: 41°2′37″V 0°44′3″L / 41.04361°V 0.73417°L / 41.04361; 0.73417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Jordi Jardí i Pinyol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 209.4 km2
Lartësia 309 m (m.n.d.)
Popullsia 1815 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tivissà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43746
Koordinatat 41° 2′ 37″ Veri

0° 44′ 3″ Lindje


Tivissa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Tivissa ka 1815 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 209.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tivissa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale