Tobarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tobarra
Komunë
noform
Church of the Assumption
Stema_figura
Vendndodhja
Tobarra is located in Spanjë
Tobarra
Tobarra

Koordinatat: 38°34′59″V 1°40′59″P / 38.58306°V 1.68306°P / 38.58306; -1.68306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku Campos de Hellín
Kryetari i Bashkisë Manuel Valcárcel Iniesta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 324.96 km2
Lartësia 661 m (m.n.d.)
Popullsia 8029 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tobarreños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 34′ 59″ Veri

1° 40′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.hijar.com/portal/noticias.php


Tobarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campos de Hellín, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Tobarra ka 8029 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 324.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]