Tokutaro Ukon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tokutaro Ukon
Të dhënat personale
Emri i plotëTokutaro Ukon
Data e lindjesShtator 23, 1913(1913-09-23)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
Data e vdekjes1944
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Kobe Club
Ekipi kombëtar
1934-1940Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Tokutaro Ukon (23 Shtator 19131944) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 2 0
1935 0 0
1936 2 1
1937 0 0
1938 0 0
1939 0 0
1940 1 0
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]