Jump to content

Tommy McCulloch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tommy McCulloch
Të dhënat vetjake
Emri i plotëThomas McCulloch
Datëlindja25 dhjetor 1921
VendlindjaGlasgow, Scotland
Data e vdekjes2003
VendvdekjaBishopbriggs, Skoci
PozicioniSulmues anësor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1946–1948Airdrieonians F.C. (1878)40(6)
1948–1949Queen of the South F.C.25(4)
1949–1950Northampton Town F.C.2(0)
1950–1954Bradford City A.F.C.109(9)
1954–1955Crewe Alexandra F.C.28(5)
1955March Town United F.C.?(?)
Gjithsej204(24)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Thomas "Tommy" McCulloch (25 dhjetor 1921 – 2003) ishte futbollistë skocezë i cili luante si sulmues anësor. Gjatë karrierës së tij ka luajtur 204 ndeshje dhe ka shënuar 24 gola.