Tona, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tona, Spain
Komunë
Vendndodhja
Tona, Spain is located in Spanjë
Tona, Spain
Tona, Spain

Koordinatat: 41°51′V 2°14′L / 41.850°V 2.233°L / 41.850; 2.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Josep Salom Ges
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.47 km2
Lartësia 600.2 m (m.n.d.)
Popullsia 7955 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tonenc, tonenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8551
Faqja Zyrtare www.tona.cat


Tona, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Tona, Spain ka 7955 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]