Tony Dovolani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tony Dovolani, fotografuar në prill 2009

Driton "Tony" Dovolani (i lindur më 17 korrik 1973 në Prishtinë) është një balerin shqiptar me seli në New York. Është i njohr për pjesëmarrjen e tij në versionin amerikan të Dancing with the Stars. Dovolani gjithashtu ka aktruar si një djalë latin në filmin Shall We Dance? dhe për një kohë ka stërvitur aktoren Jennifer Lopez.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tony Dovolani at IMDb