Topeka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Topeka
Topeka
Qytet
Pamje ajrore të Topekës
Pamje ajrore të Topekës
Nofkat: 
Capitol City, T-Town, Top City
Popullsia
 • Gjithsej(2.011) 128.188
Emri i banorëveAmerikanë
{{{postal_code_type}}}
66601-66612, 66614-66622, 66624-66626, 66628-66629, 66636-66637, 66642, 66647, 66652-66653, 66667, 66675, 66683, 66692, 66699
Faqja zyrtarewww.topeka.org/

Topeka është kryeqyteti i shtetit Kansas të SHBA-së dhe qendra e qarkut Shoni. Ai ndodhet përgjatë lumit Kansas.