Torch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Torch eshte bend i muzikes metal nga Kosova i formuar në vitin 2009 nga Arbnor Gashi (Bass dhe Vokal) dhe Granit Pacarada (Bateri) ne Prishtine. Me kalimin e kohës ata angazhuan ne bend edhe Dren Suldashin dhe Butrint Bujupin si kitaristë. Ata si bend patën disa paraqitje, ku vlen të përmenden perfomancat në “Rock për Rock”, Prishtina Rock Fest, Metal për metal etj. Në vitin 2012 ata fituan vendin e parë në “Rock për Rock”. Torch kanë të lancuar një demo inqizim “Soldiers Mind” dhe një single “Illyrian Blood”

Anëtarë të bendit janë : -Arbnor Gashi (Bass dhe Vokal) -Dren Suldashi (Kitarist) -Butrint Bujupi (Kitarist) -Albin Abazi (Bateri) [1]

References[redakto | redakto tekstin burimor]