Jump to content

Tordesillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tordesillas
Flamuri i Tordesillas
Stema zyrtare e Tordesillas
Popullsia
 • Gjithsej9.067
Emri i banorëveTordesillanos
Faqja zyrtarewww.toroayto.es

Tordesillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Vino, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Tordesillas ka 9067 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 141.95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]