Toro, Zamora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toro, Zamora
Komunë
noform
Collegiate church of Santa María la Mayor
Stema_figura
Vendndodhja
Toro, Zamora is located in Spanjë
Toro, Zamora
Toro, Zamora

Koordinatat: 41°31′32″V 5°23′28″P / 41.52556°V 5.39111°P / 41.52556; -5.39111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Zamora
Qarku Toro
Kryetari i Bashkisë Jesús Andrés Sedano Pérez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 326 km2
Lartësia 740 m (m.n.d.)
Popullsia 9822 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Toresanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49800
Prefiksi 980
Koordinatat 41° 31′ 32″ Veri

5° 23′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.toroayto.es


Toro, Zamora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Toro, të provincës Zamora, në Castile dhe León. Toro, Zamora ka 9822 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 326 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]