Torollaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Një triptik grimcash humoristike me personazhin tipik te ditëve tona, një njeri herë ironik, herë tragjik por edhe mizor. Me një grotesk grafik dhe dramaturgjik, ai çon deri në fund qëllimin e tij. [1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Artur Dauti
  • Skenari: Valter File
  • Piktore: Blerta Xhomo
  • Fotografia: Sirgen Veseli
  • Muzika: Fatos Qerimaj
  • Producent: Artan Maku
  • Prodhuar nga: Maku Production-Al
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok