Torralba, Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torralba, Cuenca
Komunë
noform
Vendndodhja
Torralba, Cuenca is located in Spanjë
Torralba, Cuenca
Torralba, Cuenca

Koordinatat: 40°18′10″V 2°17′8″P / 40.30278°V 2.28556°P / 40.30278; -2.28556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku La Alcarria
Kryetari i Bashkisë Ismael Caracena Lozano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.49 km2
Lartësia 994 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torralbeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16842
Koordinatat 40° 18′ 10″ Veri

2° 17′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare geo.ya.com/torralbaweb/


Torralba, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Alcarria, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Torralba, Cuenca ka 165 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]