Torre-Pacheco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torre-Pacheco
Komunë
Stema_figuraBandera de Torre-Pacheco (Murcia).svg
Vendndodhja
Torre-Pacheco is located in Spanjë
Torre-Pacheco
Torre-Pacheco

Koordinatat: 37°44′35″V 0°57′14″P / 37.74306°V 0.95389°P / 37.74306; -0.95389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Qarkul Mar Menor
Kryetari i Bashkisë Daniel García Madrid
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 189 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 33911 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30700
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 44′ 35″ Veri

0° 57′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Torre-Pacheco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Torre-Pacheco ka 33911 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 189 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]