Torrebesses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrebesses
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Torrebesses is located in Spanjë
Torrebesses
Torrebesses

Koordinatat: 41°25′41″V 0°35′42″L / 41.42806°V 0.59500°L / 41.42806; 0.59500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.5 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 300 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torrebessí, torrebessina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25226
Koordinatat 41° 25′ 41″ Veri

0° 35′ 42″ Lindje


Torrebesses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në . Torrebesses ka 300 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]