Torrelavega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrelavega
Komunë
noform
Church of Nuestra Señora de la Asunción.
Stema_figuraBanderaTorrelavega-Cantabria.svg
Vendndodhja
Torrelavega is located in Spanjë
Torrelavega
Torrelavega

Koordinatat: 43°21′11″V 4°2′45″P / 43.35306°V 4.04583°P / 43.35306; -4.04583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Valle del Besaya
Kryetari i Bashkisë Ildefonso Calderón Ciriza (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.54 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 55947 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 14th century as Torre de la Vega
Vendasit Torrelaveguenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39300
Koordinatat 43° 21′ 11″ Veri

4° 2′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.torrelavega.es


Torrelavega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Besaya, të provincës Cantabria, në Cantabria. Torrelavega ka 55947 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]