Torrella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrella
Komunë
Vendndodhja
Torrella is located in Spanjë
Torrella
Torrella

Koordinatat: 38°59′20″V 0°34′18″P / 38.98889°V 0.57167°P / 38.98889; -0.57167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Francisco Moreno Gayá
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.1 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torrellano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46814
Koordinatat 38° 59′ 20″ Veri

0° 34′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Torrella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Torrella ka 148 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]