Torres Torres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torres Torres
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Torres Torres is located in Spanjë
Torres Torres
Torres Torres

Koordinatat: 39°44′33″V 0°21′18″P / 39.74250°V 0.35500°P / 39.74250; -0.35500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Agustín Melchor Poyo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.8 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Popullsia 588 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torrestorrer, torrestorrera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46148
Koordinatat 39° 44′ 33″ Veri

0° 21′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Torres Torres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Torres Torres ka 588 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]