Torres de Segre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torres de Segre
Komunë
Vendndodhja
Torres de Segre is located in Spanjë
Torres de Segre
Torres de Segre

Koordinatat: 41°32′V 0°31′L / 41.533°V 0.517°L / 41.533; 0.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.56 km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 2301 Institut d'Estadística de Catalunya banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Torres de Segre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në . Torres de Segre ka 2301 Institut d'Estadística de Catalunya banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]