Torrox

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torrox
Qytet
Flamuri_figura
Vendndodhja
Torrox is located in Spanjë
Torrox
Torrox

Koordinatat: 36°45′V 3°57′P / 36.750°V 3.950°P / 36.750; -3.950

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku La Axarquía
Kryetari i Bashkisë Antonia Claros Atencia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Torrox është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Torrox ka 16890 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Torrox – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale