Toulon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Toulon është një qytet në juglindje të Francës. Prefektura e Var dhe qyteti i tretë më i madh në rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur prapa Marsejë dhe Nice.

Literatura[redakto | redakto tekstin burimor]