Tuloni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Toulon ose Tuloni është një qytet në juglindje të Francës. Prefektura e Var dhe qyteti i tretë më i madh në rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur prapa Marsejë dhe Nice.

Arsim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Literatura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]