Tous, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tous, Valencia
Qytet
Vendndodhja
Tous, Valencia is located in Spanjë
Tous, Valencia
Tous, Valencia

Koordinatat: 39°8′V 0°35′P / 39.133°V 0.583°P / 39.133; -0.583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Cristóbal García Santafilomena
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.5 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46269
Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Tous, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Tous, Valencia ka 1260 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 127.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]