Traiguera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Traiguera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Traiguera is located in Spanjë
Traiguera
Traiguera

Koordinatat: 40°31′32″V 0°17′26″L / 40.52556°V 0.29056°L / 40.52556; 0.29056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.8 km2
Lartësia 271 m (m.n.d.)
Popullsia 1695 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Traiguerí, traiguerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12330
Koordinatat 40° 31′ 32″ Veri

0° 17′ 26″ Lindje

Traiguera (Castellón)

Traiguera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Traiguera ka 1695 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 59.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arquitectura antigua, Traiguera