Travniku i Ri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Travniku i Ri (Novi Travnik) është qytezë dhe komunë në Bosnje dhe Hercegovinë. Ai është gjendet në Kantonin e Bosnjës Qëndrore në Federatën e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Komuna është quajtur Novi Travnik deri në vitin 1980, kur filloi të vetëquhet Pucarevo gjoja sipas Gjuro Pucarit. Në vitin 1992, u rivendos emri origjinal. Koordinatat: 44°10′07.2″V 17°39′10.6″L / 44.168667°V 17.652944°L / 44.168667; 17.652944

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]