Tres Cantos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tres Cantos
Komunë
noform
Casa Consistorial (town hall)
Vendndodhja
Tres Cantos is located in Spanjë
Tres Cantos
Tres Cantos

Koordinatat: 40°35′58″V 3°42′42″P / 40.59944°V 3.71167°P / 40.59944; -3.71167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Jesús Moreno García
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.93 km2
Lartësia 710 m (m.n.d.)
Popullsia 41896 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit tricantino/tricantina(s)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28760, 28761, 28790
Koordinatat 40° 35′ 58″ Veri

3° 42′ 42″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.trescantos.es


Tres Cantos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. Tres Cantos ka 41896 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]