Tresviso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tresviso
Komunë
Vendndodhja
Tresviso is located in Spanjë
Tresviso
Tresviso

Koordinatat: 43°15′30″V 4°40′0″P / 43.25833°V 4.66667°P / 43.25833; -4.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Campo Campo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.23 km2
Lartësia 907 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 30″ Veri

4° 40′ 0″ Perëndim


Tresviso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Tresviso ka 70 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]