Trevélez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trevélez
Komunë
noform
The approach to Trevélez from the west
Stema_figuraFlag of Trevélez Spain.svg
Vendndodhja
Trevélez is located in Spanjë
Trevélez
Trevélez

Koordinatat: 37°0′V 3°16′P / 37.000°V 3.267°P / 37.000; -3.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë Antonio González Álvarez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91 km2
Lartësia 1476 m (m.n.d.)
Popullsia 823 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Treveleño, -ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18417


Trevélez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Trevélez ka 823 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]