Trey Parker

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Trey Parker (i lindur Randolph Severn Parker III, 19 tetor 1969), është aktor, humorist, regjizor, producent, dhe skenarist amerikan, që është më i famshëm për krijimin e South Park, bashkë me partnerin dhe shokë të ngushtë, Matt Stone.