Tripura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Tripurës në Indi

Tripura është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 3.7 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Agartala.[1]

Burime[redakto | përpunoni burim]