Tripura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Tripurës në Indi

Tripura është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 3.7 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Agartala.[1]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Tripurës". Arkivuar nga origjinali origjinali më 30 prill 2018. Marrë më 22 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)