Tronchón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tronchón
Komunë
Tronchon August 2008
Vendndodhja
Tronchón is located in Spanjë
Tronchón
Tronchón

Koordinatat: 40°37′14.14″V 0°23′53.82″P / 40.6205944°V 0.3982833°P / 40.6205944; -0.3982833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Maestrazgo
Kryetari i Bashkisë José Manuel Molina Mateo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.1 km2
Lartësia 1096 m (m.n.d.)
Popullsia 110 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tronchonero, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44141
Koordinatat 40° 37′ 14.14″ Veri

0° 23′ 53.82″ Perëndim


Tronchón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maestrazgo, të provincës Teruel, në Aragon. Tronchón ka 110 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]