Trotuari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Trotuari

Trotuari është një pjesë e sipërfaqes së komunikacionit të një udhë,që është e parashikuar për lëvizjen e këmbësorit.

Përkufizimi ligjor për trotuarin do të ishte:


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gehwege – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]