Trujillo, Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trujillo, Cáceres
Komunë
noform
Santa María la Mayor Church, Trujillo
Stema_figura
Vendndodhja
Trujillo, Cáceres is located in Spanjë
Trujillo, Cáceres
Trujillo, Cáceres

Koordinatat: 39°27′55″V 5°52′44″P / 39.46528°V 5.87889°P / 39.46528; -5.87889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Alberto Casero Ávila
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 655 km2
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Popullsia 9086 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 39° 27′ 55″ Veri

5° 52′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.trujillo.es


Trujillo, Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Trujillo, Cáceres ka 9086 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 655 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]