Tuéjar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuéjar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Tuéjar is located in Spanjë
Tuéjar
Tuéjar

Koordinatat: 39°45′48.2″V 1°2′24.5″P / 39.763389°V 1.040139°P / 39.763389; -1.040139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Francisco Oltra Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 121.9 km2
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Popullsia 1236 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46177
Koordinatat 39° 45′ 48.2″ Veri

1° 2′ 24.5″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/tuejar


Tuéjar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Tuéjar ka 1236 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 121.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]