Turís

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turís
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Turís is located in Spanjë
Turís
Turís

Koordinatat: 39°23′25″V 0°42′44″P / 39.39028°V 0.71222°P / 39.39028; -0.71222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Pilar Blasco Domingo
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.5 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 6499 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit turisano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46389
Koordinatat 39° 23′ 25″ Veri

0° 42′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.turis.es


Turís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Turís ka 6499 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]