Turia (Dellçevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turia (Dellçevë)
Fshat
Vendndodhja
Turia (Dellçevë) is located in Maqedonia e Veriut
Turia (Dellçevë)
Turia (Dellçevë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 57′ 04″ Veri

22° 38′ 52″ Lindje

Popullsia 102 banorë (2002)