Turjan Hyska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Turjan Hyska (lindi më 30 mars 1985) është këngëtarë, kompozitor dhe producentë shqiptarë.[1] Ai është i njohur për emisionin e tij: Përralla me Mbretin i cili më vonë e ndryshoi emrin në Përralla me Piratë, Mos u Nxeh dhe për emisionin më të shikuar Apartamenti 2XL.

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turjan kreu shkollën fillore në Berat. Shkollën e mesme e kreu në qytetin e Tiranës në gjimnazin "Petro Nini Luarasi", aty ku u krijua edhe grupi 'Produkt 28'.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Klan 2004 "Edhe pse të ulur të Galerinë e salles së Akademisë së Arteve Enkelejda Bargjo dhe Turjan Hyska, kanë qenë çifti që tërhiqte më tepër vëmendjen në finalen e festivalit "Marie Kraja". Ajo e kurorëzuar prej рак muajsh si "Miss Shqipëria", ..."