Turnova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turnova
Fshat
noform
Vendndodhja
Turnova is located in Maqedonia e Veriut
Turnova
Turnova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni juglindor
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 26′ 18″ Veri

22° 46′ 25″ Lindje

Popullsia 941 banorë (2002)