Tyga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Micheal Ray Stevenson (lindur më 19 Nëntor, 1989), i njohur profesionalisht si Tyga (një ankronim me kuptimin "Faleminderit Zot Gjithmonë") është një rreper, këngëtar, tekstshkrues, aktor dhe personalitet televiziv nga Amerika.

Tyga
Tyga at VMAs.png
Lindi më Nentor 19, 1989 (29 vjec)
Profesioni Reper, kengetar, aktor, personazh publik