Uli Hoeneß

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Uli Hënes)
Shko te: navigacion, kërko
Uli Hënes

Ulrich “Uli” Hënes (lindur më 5 janar 1952) ka qënë një futbollist gjerman që ka luajtur si mesfushor përpara.Gjatë karrieres së tij ai ka luajtur për FC Bayern Münchenmë së shumti dhe më vonë u bë president i FC Bayernit.

Karriera[redakto | redakto tekstin burimor]

Trofetë[redakto | redakto tekstin burimor]