Uli Hoeneß

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uli Hënes

Ulrich “Uli” Hënes (lindur më 5 janar 1952) ka qënë një futbollist gjerman që ka luajtur si mesfushor përpara.Gjatë karrieres së tij ai ka luajtur për FC Bayern Münchenmë së shumti dhe më vonë u bë president i FC Bayernit.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trofetë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]