Ulldecona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ulldecona
Komunë
noform
Stema_figuraBandera d'Ulldecona.svg
Vendndodhja
Ulldecona is located in Spanjë
Ulldecona
Ulldecona

Koordinatat: 40°35′58″V 0°26′47″L / 40.59944°V 0.44639°L / 40.59944; 0.44639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë Celestí Hervàs i Picazo (UGI)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.88 km2
Lartësia 133 m (m.n.d.)
Popullsia 7976 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ulldeconenc, ulldeconenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 35′ 58″ Veri

0° 26′ 47″ Lindje


Ulldecona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Ulldecona ka 7976 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 126.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]