Jump to content

Ulqin Biznis Asociacioni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shenja dalluese e UBA-së.

Ulqin Biznes Asociacioni (shk. UBA, mal. Ulcinj Biznis Asocijacija, ang. Ulcinj Business Association) është një organizatë joqeveritare, joprofitabile dhe apolitike. UBA është shoqatë e biznesmeneve e themeluar në janar të vitit 2002 nga një grupë i afaristëve nga qyteti i Ulqinit, me qëllim se sektori privat do të mundësoj një zhvillim të shpejtë të ekonomisë në Ulqin dhe Mal të Zi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]