Ulricehamn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ulricehamn
Qytet
Pamje drejtë lindjes nga Strandsgatan në Ulricehamn
Pamje drejtë lindjes nga Strandsgatan në Ulricehamn
Popullsia
 • Gjithsej9.787
{{{postal_code_type}}}
523 XX

Ulricehamn është qytet në Suedi, ndodhet në provincën Västergötland me 9,787 banorë më 2010. Ulricehamn ndodhet rreth 36 kilometra në lindje të Boråsit dhe rreth 49 kilometra në perëndim të Jönköpingut.