Ulricehamn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ulricehamn
Qytet
noform
Pamje drejtë lindjes nga Strandsgatan në Ulricehamn
Vendndodhja
Ulricehamn is located in Suedia
Ulricehamn
Ulricehamn

Koordinatat: 57°47′V 13°25′L / 57.783°V 13.417°L / 57.783; 13.417

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Väster Götaland
Komuna Ulricehamn
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.23 km2
Popullsia 9,787 banorë
Dendësia 1,571 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 523 XX
Prefiksi 0321

Ulricehamn është qytet në Suedi, ndodhet në provincën Västergötland me 9,787 banorë më 2010. Ulricehamn ndodhet rreth 36 kilometra në lindje të Boråsit dhe rreth 49 kilometra në perëndim të Jönköpingut.