Jump to content

Union Bank

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Union Bank
IndustriaBanking
Themeluar nëjanar 2006, 11 (11-01-2006)
Zyrat qendrore,
Zona e shërbimit
Albania
Njerëzit kyç
Board of Directors[1]
Numri i punëtorëve
400 (2015)
Faqja e internetithttp://www.unionbank.al

Union Bank është bankë shqiptare me aksioner kryesor Unionin Financiar Tiranë sh.p.k. (UFT) dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) me një kapital të paguar prej 17.6 milion Euro.[nevojitet citimi]


Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja zyrtare