Université Paris-Saclay

Coordinates: 48°42′37.274″N 2°10′3.401″E / 48.71035389°N 2.16761139°E / 48.71035389; 2.16761139
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Université Paris-Saclay (UPSa), është një universitet publik dhe një akademi franceze në 2005 me qendër në Gif-sur-Yvette. Në të studiojnë mbi 48000 studentë dhe ka një staf me mbi 9000 persona. Që nga tetori 2023, universiteti ka qenë partner i IPSA për diploma të dyfishta në hapësirën ajrore.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


48°42′37.274″N 2°10′3.401″E / 48.71035389°N 2.16761139°E / 48.71035389; 2.16761139