Jump to content

Universiteti Guglielmo Marconi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Universiteti Guglielmo Marconi

Università degli Studi Guglielmo Marconi - I Njohur si Universiteti Guglielmo Marconi ishte Universiteti në u hap ne vitin 2004RomaItalisë.

Historia e Universitetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tani ne Këtë Universitet (privat) vijon studime mbi 15 mijë student dhe Rektori i Tanishëm është Alessandra Briganti.

Fakultet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fakulteti i Drejtësisë
Fakulteti i Ekonomisë
Fakulteti i Inxhinieri
Fakulteti i Literaturës
Fakulteti i Psikologjisë
Fakulteti i Shkencave Politike

Lista e Rektoreve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Alessandra Briganti

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]