Unser Land

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Toka Jonë
Unser Land
PresidentiJean-Georges Trouillet
Themeluar31 Tetor 2009
Bashkimi iBashkimi Popullor i Alzasës
Për Alzasën
SeliaEnsisheim, Alzasë
IdeologjiaRegjionalizmi
Autonomizmi
Përkatësia evropianeEuropean Free Alliance
Faqja zyrtare
www.unserland.org

Unser Land (Shqip: Toka Jonë ) është një parti politike në rajonin e Alzasës, e themeluar në vitin 2009. Është anëtare e Fédération Régions et Peuples Solidaires dhe e Aleancës së Lirë Evropiane të Bashkimit Evropian .

Ajo u formua pasi Union du peuple alsacien (themeluar në 1988) dhe Fer's Elsass (themeluar në 2002) u bashkuan në 2009.

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]