Ura e Bosforit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ura e Bosforit

Ura e Bosforit është njëra nga dy urat që ndodhet në Stamboll, Turqi dhe bashkon dy kontinentet Evropën me Azinë. Ajo u hap në vitin 1973, dhe është 1.074 metra e gjatë.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Bosphorus Bridge