Useras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Useras/Les Useres
Komunë
Vendndodhja
Useras/Les Useres is located in Spanjë
Useras/Les Useres
Useras/Les Useres

Koordinatat: 40°9′25″V 0°9′54″P / 40.15694°V 0.16500°P / 40.15694; -0.16500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Delia Valero Ferri (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.7 km2
Lartësia 401 m (m.n.d.)
Popullsia 995 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Useranos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12118
Koordinatat 40° 9′ 25″ Veri

0° 9′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lesuseres.es


Useras/Les Useres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Useras/Les Useres ka 995 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]